Dovolená

Dnešní děti neznají venkov

Dnešní děti vědí moc dobře jak vypadá slon a opice, protože je velmi dobře znají ze zoologické zahrady. Velmi často ovšemneví, jak vypadá králík nebo koza. Je to tristní, ale je tomu skutečně tak.
vozík na farmě
Dříve děti jezdili na prázdniny k prarodičům na venkov. Babička s dědečkem chovali slepice, králíky a často i prase, kozu nebo dokonce i kravku. Určitě si mnozí z Vás nostalgicky vzpomenou na pověstnou knihu Honzíkova cesta o chlapečkovi, který se sám vydal na cestu za babičkou a dědečkem na venkov. Bohužel tato idyla už není možná. Jednak by si žádná maminka v současné době nedovolila posadit malé dítě do vlaku a plně důvěřovat průvodčí a jednak dnešní babičky a dědečkové velmi často žijí ve městech a chodí do zaměstnání.
kuchyně na farmě
Není divu, že děti dnes velmi často nevědí, co obnáší a obnášel život na vesnici. Jaké jsou důsledky této neznalosti? Celá řada malých dětí vůbec ani netuší, odkud se v obchodech berou vajíčka, mléko a maso. A to je hodně zoufalé nemyslíte?
 

Agroturistika

Naštěstí existuje celá řada lidí, pro které návrat k přírodě má smysl a díky tomu vzniká celá řada rodinných farem. Mnozí farmáři myslí i na nejmenší a díky tomu jsoufarmy otevřené rodinám s dětmi. Celá řada mladých rodin si ráda dopřává výlet za domácími zvířátky.

Není to ovšem jen jediný způsob, jak děti seznámit s přírodou, vesnicí a zemědělstvím. Stále populárnější je takzvaná agroturistika. Můžete si dopřát dovolenou na farmě včetně typické farmářské kuchyně. A navíc. Nebudete se jen dívat. Zkusíte si i pracovat. Pro mnoho dětí odchovaných městem je to úžasná výzva a příležitost, která překoná celou řadu atrakcí, na které jsou současné děti zvyklé.
traktor na poli
Samozřejmě agroturistika není rozhodně určena jen pro rodiny s dětmi. Dopřát pobyt na farmě si může kdokoli, kdo cítí, že pobyt v přírodě doplněný vhodnou činností je přesně to, co dokáže vyčistit jeho mysl a dobít ji novou energií.

4.0
01