Služby

Mějte krásný úsměv

Rovnání špatně narostlých zubů není jen dětskou záležitostí. Naopak je možné nechat si zuby srovnat i ve středním věku.
Fixní rovnátka můžete chtít vyrobit estetické nebo v barvě kovu. Mladí pacienti bývají nadšení z barevného provedení. Aby léčba byla úspěšná, je třeba dopředu zhotovit dokumentaci.

svorky v zubech

Vstupní konzultaceje diskuse s lékařem, aby se dozvěděl, co nejvíce pacienta obtěžuje nebo co mu může škodit a nabídnout řešení. Po jeho schválení pacientem, může léčba začít.
Poté se zhotoví otisk chrupu a následuje rentgenování a fotografování chrupu a obličeje.
Pro komfortnější vyšetření pacientů, byl v roce 2015 zakoupen přístroj na pořizování 3D modelu chrupu bez užití otisků. Plně nahradí otisky zubů většině pacientů.

Fixní aparátse fixuje na zuby přímo v ordinaci během jedné či více návštěv. Doba nasazování trvá cca ½ – 2 hodiny. Samozřejmostí je po nasazení instruktáž o jeho funkci a nezbytné hygieně. 2 – 3 dny si na něj budete zvykat, protože může nepříjemně tlačit na zuby. Po skončení léčby se snímá speciálními nástroji, kdy se odstraňují zůstatky fixního materiálu. Není to zrovna příjemné, pocítíte brnění. Provádí se leštění povrchu zubů a celková očista chrupu.
Zpředu neviditelný je fixní drátěný retainer, který se lepí na vnitřní plošky dolních a někdy i horních předních zubů. Po sejmutí aparátu a vyhotovení příslušné dokumentace pacient dostává ten samý nebo druhý den stabilizační aparáty. Jejich nošení je nedílnou součástí léčby.

rovnátka

Po každém jídle je důležité pečlivé čištění zubů a přilehlých součástek na zubech.Provádíte kartáčkem a pastou po každém jídle. Hlavně ráno a večer.
 Ke kontrolám aparátu noste k lékaři vlastní zubní kartáček. Je správné, abyste aparát celý dobře poznali a při čištění sledovali usazení jednotlivých součástek, protože při zjištění poruchy musíte neprodleně na ortodencii Petrortho.
Strava musí být měkčí, křehčí, aby nedošlo k poškození aparátu.